K

Kumlu Folyo

Kumlu Folyo (Buzlu Folyo) cam uygulamalarında, ofislerde iç mekanın şıklığı için ve aynı zamanda buğulu bir görüntü yakalamak için kullanılır. Kumlama folyo, transparan cam, kumlama ya da buzlu cam efekti yapmak için içerisinin görünmemesini ya da bulanık gözükmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca İ mekan ve dış mekanlardaki cam bölmeleri dekore etmek için de kullanılmaktadır.

Çeşitli renk seçenekleri mevcuttur ancak gri renk daha çok tercih edilmektedir.

Aynı zamanda cam filmleri ham maddesi su bazlıdır. Bu nedenle içerisinde kanserojen madde bulunmamaktadır.

Bununla beraber güneş ışınlarından, nemden, sudan ve diğer hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Kumlama cam folyosu ıslak olarak yapıştırılır ve ithal malzemeli kesim makinesinde istenilen desen kesilebilir ya da baskı yapılabilir. Ayrıca 100 micron 10-15 yıl garantili bir materyaldir.

Kumlama Cam Folyo

Kumlama cam folyo iç ve dış mekanlarda düz ya da asimetrik kesim yapılarak, dekor amaçlı veya özel bir bölgenin, ofis ya da toplantı salonu gibi bir alanın kapatılmasını ya da görüntünün bulanıklaştırılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Üstelik iç mekan ofis bölmelerinde kurumsal ve estetik bir görünüme de yer vermektedir. Kuru ya da ıslak olarak cama uygulanmaktadır. Özellikle bu folyoyu uygularken dikkat edilmesi gereken nokta ise uygulanacak alanın temiz olması ve işin ehli kişiler tarafından uygulanmasıdır.

Aynı zamanda istenilen ölçü ve ebatlarda kesim yapılabilmektedir.

Ayrıca iç mekanda 15 yıl, dış mekanda ise 7 yıl ömür süresi vardır. Bununla beraber üzerine dijital baskı yöntemi ile logo veya tanıtım amaçlı baskılar yapılabilmektedir. Kumlama folyo, simli veya açık gri tonunda, marka ve modele göre değişmektedir.

Aynı zamanda Avrupa’dan ve Uzakdoğu’dan ithal olmak üzere farkı markalardan da tedarik edilebilmektedir. Bunun yanında istenildiği zaman camdan ısı yoluyla kolaylıkla çıkarılabilir. Bu nedenle iz bırakmaz.

 

Ayrıca örnekleri için lütfen sitemize bakınız.

You may also like