FOTOBLOK BASKI


Fotoblok Baskı

Fotoblok Baskı, 3, 5 ve 10 mm kalınlığında olup baskısı alınan afiş ya da posterin arkasına yapıştırılan yarı sert bir karton malzemedir. Özellikle iç mekânda kullanılmaktadır. Ayrıca üzerine laminasyon uygulandığı taktirde kırılma ve buruşma gibi dış etkenlerden kendini korumakta ve uzun süre dayanmaktadır. Fotoblok afişler posterler arkasına çift taraflı bant veya silikonla kolayca duvara, cama yapıştırılabilir ya da ayaklık takılarak yerde kolayca durması sağlanabilir. Fotoblok yapılmış afişler\posterler için ekstra çerçeveye  gerek yoktur.

Kartondan daha kalın içi sıkıştırılmış sünger hatta bor kağıt çeşididir. Hatta kalınlığı 5mm olup, plaka ölçüsü 156×305 cm’dir. Bununla beraber folyo baskıları fotoblok üzerine sıvama yapılmaktadır. Çerçeve olarak arkasına ayak takılır, ayrıca  misina ile dönkart olarak da kullanılır.

Fotoblok, dijital baskı zeminlerinde  fotoğraf zemini, poster, pankart uygulamalarında, grafik, tasarım, mimari, veya iç mekan uygulamalarında ve üç boyutlu işlerde hafif oluşu ve düz zemininden dolayı tercih edilir.

Fotoblok Çeşitleri:

BEYAZ: Presli hafif 150gsm ) astarlı kağıttır.
KRAFT: Preslenmiş PS köpüğüyle laminetli mukavava kağıdı (175gsm) aynı zamanda her iki tarafı astarlı.
POP-KRAFT/WHITE: Preslenmiş PS köpüğüyle laminetli mukavva kağıdı bir bölümünde ve diğer bölümünde beyaz kağıt vardır.
SİYAH: Preslenmiş siyah köpükle Siyah laminent (120gsm) ayrıca her iki tarafı kağıtlı
RENKLİ: Preslenmiş siyah köpükle renkli (120gsm) kağıtlı bir tarafı renkli diğer tarafı beyaz.
KENDİNDEN YAPIŞKANLI: Hassas baskı uygulanarak kendinden yapışkanlı astarıyla bir tarafı uygulanmış olarak bırakılan diğer tarafıda kağıt olan bir ürün.

Yüksek adetli işlerinizde özel fiyat alınız.