Etiket Baskı

Etiket Baskı

Kuse-Etiket-Baski

Etiket Baskı

Etiket baskı kullanım alanı bakımından çeşitlilik göstermektedir. Özel bir gereksinime uygun olacak şekilde başka amaçlar için de kullanılmaktadır. Bunun yanında genel amacı bilgi paylaşımını kolay bir şekilde sağlamaktır.

Kısacası etiket baskı kullanım alanlarına göre etiketlerin tasarımlarında da farklılık göstermektedir.  Özellikle ürünün bilgilerinin olduğu etiketler, daha çok müşterinin dikkatini markaya ya da ürüne çekme amacı taşır. Dolayısıyla renkli ve dikkat çekici olmalıdır.

Çeşitlerimiz ve kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

 • Kuşe Etiket:  Daha çok iç mekan kullanımında tercih edilen kuşe etiketler kolayca yırtılabilir kağıt etiketlerdir.
 • Opak Etiket: Yağmurdan etkilenmeyen, iç mekan ya da dış mekanda kolaylıkla kullanılabilen PVC etiketlerdir.
 • Bas Kes Etiket: Opak ya da kuşe etiket baskı yapılarak özel kesim makinesine girerek, etiketin kendi ebatına göre kesilmesidir.
 • Selefonlu Etiket: Kuşe etikettir. Etiketin üzerine ekstra şeffaf koruyucu çekilmektedir ve böylelikle dış etkenlere karşı dayanıklılığı artırılmaktadır.
 • Damla Etiket: İç mekan ya da dış mekanlarda rahatlıkla kullanıma uygun, üzeri şeffaf poliüretanla kaplanmış prestij etiketlerdir.
 • PVC Etiket: Genellikle 0.2 mm ve 0.8 mm aralığında üretilmektedir. Bununla beraber makine kimya endüstrisinde kullanılmaktadır.
 • Sticker Baskı: İstenilen ebatta ve adette dijital baskılı olarak müşteriye özel olarak üretilmektedir. Kısacası kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Rulo Etiket: Kuşe ve PP Opak olarak da üretilebilen ribon ve rulo etiket olarak, baskılı ya da baskısız olarak kullanılan etiketlerdir.
 • UV Baskılı Etiket: İç mekan ya da dış mekanda kullanılır. UV ışınlarına veya çizilmelerine karşı dayanıklı, son teknoloji baskı tekniğine sahip etiketlerdir.
 • Ofset Etiket: CMYK olarak istenilen ebatta seri üretim olarak üretilebilen selefonlu ya da selefonsuz etiketlerdir.

Ürünler, ambalajlar veya çeşitli materyaller üzerinde bilgi, marka veya herhangi bir görsel iletişim sağlama amacıyla kullanılan özel baskı tekniğidir. Etiketler, genellikle yapışkanlı bir arka yüzeye sahip malzemeler üzerine basılmaktadır ve çeşitli yüzeylere kolayca yapıştırılmaktadır.

Özellikleri ve Kullanım Alanları:

 1. Çeşitlilik: Etiket baskıları, çeşitli materyaller üzerine (kağıt, plastik, metalik yüzeyler vb.) yapılabilmektedir. Bu, etiketin kullanılacağı alana ve ihtiyaca göre materyal seçimine olanak tanımaktadır.
 2. Dayanıklılık: Bazı etiketler, suya, kimyasallara ve UV ışınlarına karşı dirençli olacak şekilde özel malzemelerle üretilmektedir.
 3. Esneklik: Etiket baskıları, çeşitli boyutlarda, renklerde ve şekillerde yapılabilir, böylece markaların veya ürünlerin özgün ihtiyaçlarına uyum sağlamaktadır.
 4. Kullanım Alanları: Etiketler, ürün ambalajları, kavanozlar, şişeler, elektronik cihazlar, ofis malzemeleri, promosyon ürünleri ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca barkod, bileşen bilgisi, kullanım talimatları veya marka logosu gibi bilgileri de içermektedir.
 5. Yapışkan Seçenekleri: Etiketler, kalıcı yapışkanlı veya çıkarılabilir yapışkanlı olarak üretilebilir. Bu, etiketin kullanılacağı yer ve süreye bağlı olarak seçilebilir.

Ürünlerin veya hizmetlerin tanıtımında, bilgilendirilmesinde ve marka kimliğinin yansıtılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda, ürünlerin veya hizmetlerin kullanıcılarla daha iyi bir etkileşimde bulunmasına da yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir