Fotoblok Baskı

Fotoblok Baskı

isimlik-fotoblok

Fotoblok Baskı

Fotoblok Baskı, 3, 5 ve 10 mm kalınlığında olmaktadır. Baskısı alınan afiş ya da posterin arkasına yapıştırılan yarı sert bir karton malzemedir. Özellikle iç mekânda kullanılmaktadır. Ayrıca üzerine laminasyon uygulandığı taktirde kırılma ve buruşma gibi dış etkenlerden kendini korumaktadır. Böylelikle daha uzun süre dayanmaktadır. Fotoblok afişler posterler arkasına çift taraflı bant veya silikonla kolayca duvara, cama yapıştırılmaktadır.

Aynı zamanda ayaklık takılarak yerde kolayca durması da sağlanmaktadır. Fotoblok yapılmış afişler\posterler için ekstra çerçeveye gerek yoktur.

Kartondan daha kalın içi sıkıştırılmış sünger hatta bor kağıt çeşididir. Hatta kalınlığı 5mm olup, plaka ölçüsü 156×305 cm’dir. Bununla beraber folyo baskıları fotoblok üzerine sıvama yapılmaktadır. Çerçeve olarak arkasına ayak takılmaktadır. Ayrıca misina ile dönkart olarak da kullanılmaktadır.

Fotoblok, dijital baskı zeminlerinde  fotoğraf zemini, poster, pankart uygulamalarında, grafik, tasarım, mimari veya iç mekan uygulamalarında ve üç boyutlu işlerde hafif oluşu ve düz zemininden dolayı tercih edilmektedir.

Fotoblok Çeşitleri:

BEYAZ: Presli hafif 150gsm ) astarlı kağıttır.
KRAFT: Preslenmiş PS köpüğüyle laminetli mukavava kağıdı (175gsm) aynı zamanda her iki tarafı astarlıdır.
POP-KRAFT/WHITE: Preslenmiş PS köpüğüyle laminetli mukavva kağıdı bir bölümünde ve diğer bölümünde beyaz kağıt vardır.
SİYAH: Preslenmiş siyah köpükle Siyah laminent (120gsm) ayrıca her iki tarafı kağıttır.
RENKLİ: Preslenmiş siyah köpükle renkli (120gsm) kağıtlı bir tarafı renkli diğer tarafı beyazdır.
KENDİNDEN YAPIŞKANLI: Hassas baskı uygulanarak kendinden yapışkanlı astarıyla bir tarafı uygulanmış olarak bırakılan diğer tarafıda kağıt olan bir üründür.

Fotoblok baskı, görsel malzemelerin özel bir malzeme üzerine basıldığı popüler bir baskı tekniğidir. Fotoblok, genellikle hafif ve sert bir köpük malzeme olan PVC levhaların iki tarafına ince karton veya kağıt tabakalarının yapıştırılmasıyla üretilmektedir. Bu özellikleri sayesinde fotoblok, dayanıklıdır ve görsellerin üzerine baskı yapmak için ideal bir yüzey sunmaktadır.

Fotoblok Baskının Özellikleri ve Kullanım Alanları:

  1. Dayanıklılık: Fotoblok malzemesi neme, darbelere ve UV ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır.
  2. Hafiflik: Fotoblok levhalar hafiftir, bu nedenle taşıması ve monte etmesi kolaydır.
  3. Düzgün Yüzey: Fotoblok üzerine yapılan baskılar düzgün, net ve canlı renklerdedir.
  4. Çeşitli Kalınlıklarda: Fotoblok levhalar farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Bu da projenize göre en uygun olanı seçmenize olanak tanımaktadır.
  5. Kullanım Alanları: Fotoblok baskı, özellikle fuar standları, mağaza içi tanıtım, ofis dekorasyonu, galeri ve sergi alanları, reklam panoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir